Aktualności

Dlaczego warto korzystać z agencji niań ?

Dlaczego warto szukać pracy z pomocą Centrum Opieki?

Jesteś doświadczoną nianią, która do tej pory szukała pracy na własną rękę lub pracowałaś zawsze “z polecenia”? Koniecznie przeczytaj dlaczego warto rozpocząć współpracę z agencją opiekunek. Postaramy się nie tylko rozwiać twoje wątpliwości, ale przede wszystkim przedstawić Ci szereg korzyści jakie płyną z nawiązania współpracy z Centrum Opieki.

Szukasz pracy. Wysłałaś zgłoszenie do Centrum Opieki. Co dalej?

Dzwonimy do Ciebie najszybciej, jak to możliwe I umawiamy się z Tobą na indywidualne spotkanie w naszym biurze. Często już przez telefon pada pytanie: “Jakie koszty ponoszę zgłaszając się do agencji opiekunek?” Nie ponosisz żadnych kosztów! Współpraca z nami jest całkowicie bezpłatna – rejestracja w systemie, rozmowa kwalifikacyjna, tworzenie profilu, przedstawianie ofert pracy, umawianie na spotkania, negocjowaniu warunków umowy, pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

Rozmowa kwalifikacyjna

Z każdą kandydatką na opiekunkę spotykamy się indywidualnie w naszym biurze.  Po wypełnieniu formularza, rozmawiamy na temat Twojego doświadczenia, kwalifikacji, referencji, ale także dużo czasu poświęcamy na poznanie Twoich oczekiwań: wieku dziecka, czasu pracy, wynagrodzenia, preferowanej lokalizacji, zakresu obowiązków I wielu wielu innych spraw. Często to my informujemy o tym, jak aktualnie wygląda rynek, jakie są stawki, wymagania. Podpowiadamy jak możesz podwyższyć swoje kwalifikacje, porozmawiamy o autoprezentacji na pierwszym spotkaniu z rodziną, pomożemy określić Ci zakres obowiązków – brzmi trochę jak coaching? Staramy się wesprzeć Cię kompleksowo. Sama widzisz – nie jesteś dla nas tylko kolejnym “profilem”, nie działamy jak taśma produkcyjna.

Przedstawianie ofert pracy
U nas to praca szuka człowieka - dzięki współpracy z nami oszczędzisz czas. Wysyłamy Ci tylko oferty, które pasują do Twojego profilu, nie musisz godzinami przeglądać nieprecyzyjnych ogłoszeń na portalach internetowych, pisać setek maili I tygodniami czekać na odpowiedź, która może nie nadejść. Aby zachować ciągłość pracy możesz zarejestrować się w naszej bazie również wtedy, kiedy jeszcze pracujesz u innej rodziny. Szukamy pracy także dla niań o nietypowej dyspozycyjność (np. Tylko godziny popołudniowe, weekendy, opieka nad dziećmi z zamieszkaniem u rodziny). Kiedy przedstawiamy Ci aktualne oferty pracy, zawsze staramy się przekazać również nasze osobiste odczucia dotyczące wymagań rodzin, które się do nas zgłaszają. Sama wybierasz, czy z daną rodziną się spotkasz czy nie. Podpowiemy Ci jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą, o co zapytać, co zawrzeć w umowie.

Wybrałaś już konkretne oferty – czas na spotkanie z rodziną
Umawiamy Cię na spotkania z rodzinami, które chciałabyś poznać. Staramy się wynegocjować z rodzinami jak najlepsze warunki dla Ciebie. Czasem będzie chodziło o drobne przesunięcie godzin pracy, czasem o zwiększenie wynagrodzenia (np. Ze względu na dodatkowe kwalifikacje, kursy), zakres obowiązków (np. Mniej prac domowych niezwiązanych z opieką nad dzieckiem) czy sfinansowanie dodatkowych kursów (np. Pierwszej pomocy).

Zdecydowałaś się na podjęcie współpracy z konkretną rodziną
Wspaniale! Mamy nadzieję, że podzielisz się z nami wrażeniami po początkowym okresie współpracy. Pamiętaj, że w trakcie pracy, zawsze możesz zadzwonić do nas z każdym ewentualnym problemem, prośbą o pomoc w renegocjacji umowy. Postaramy się służyć radą I wierz nam, w ciągu kilkunastoletniej historii naszej agencji poznałyśmy tyle najdziwniejszych historii, że już chyba nic nas nie zaskoczy. Nie zostaniesz więc sama z sytuacja, w której np. Pracodawca spóźnia się z wypłaceniem wynagrodzenia, dokłada Ci obowiązków, o których wcześniej nie było mowy, pojawi się konflikt lub problem z komunikacją.

Dla nas liczy się satysfakcja obu stron: rodziny poszukującej opiekunki I niani. O naszej pracy nie mówimy “zrealizowane zlecenie” - chcemy, żeby znalezienie opiekunki dla konkretnej rodziny było  zawsze początkiem pięknej historii.

<< Wróć do poprzedniej strony