Opiekunki Osób Starszych

Specjalizujemy się w zatrudnianiu opiekunek dla osób starszym, niepełnosprawych oraz schorowanych.

Nasze opiekunki zajmują się pacjentami z daleko posuniętą demencją, chorobą Alzmeimera, Parkinsona, chorobami  onkologicznymi oraz po złamaniach stawu biodrowego.

 

Opiekunka dochodząca  -  może oferować swoją pomoc raz lub kilka razy w tygodniu na kilka godzin ( np. minimum 3 h /  2 razy w tyg), odwiedza chorego, pomaga w codziennych czynnościach, umila czas, odpędza samotność.

Opiekunki doraźne: dyżury nocne, kilkudniowe, zastępstwa - nagłe, losowe sytuacje, mamy zawsze możliwość pomóc Państwu szybko zorganizować pewną opiekę osobie starszej na czas określony.

Opiekunkę na 24 h,  z zakwaterowaniem -  opiekunka zamieszka ze swoim podopiecznym. Poza opieką pielęgnacyjną pomoże jej  w poprowadzeniu domu: zrobi zakupy, przygotuje wszystkie posiłki, posprząta, zrobi pranie. Opiekunka z zamieszkaniem przy osobie starszej będąc zawsze w pobliżu, daje poczucie bezpieczeństwa, ale także wnosi swoją pogodę ducha do domu, tworzą się bliskie, serdeczne relacje na zasadzie domownika. Odciąża rodzinę swojego podopiecznego - zajmuje się bieżącymi sprawami związanymi z prowadzeniem domu np. wizyty na poczcie, opłata rachunków, wizyty z podopiecznym u lekarza, wykupienie leków. Jest to o wiele lepsza forma opieki niż nawet najlepszy dom opieki. Opiekunkom osób starszych , które mieszkają 24 h  z podopiecznymi, oferuje się osobny pokój,  nie ponoszą kosztów wyżywienia. Wyjeżdżają na dłuższy weekend do domu (wyjeżdżają min. w piątek i wracają w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano , termin jest uzgadniany z rodziną). W takich wypadkach w ramach uiszczonej już prowizji, oferujemy  opiekunkę na zastępstwo.

Istnieje także możliwość zatrudnienia dwóch opiekunek dla osoby starszej na 24 h , w trybie 14 dni , lub miesiąc/ na miesiąc, pracują w systemie zmianowym. W tej opcji nie ma potrzeby zatrudniania opiekunki na weekend, idealna forma zorganizowania opieki osobie starszej  w przypadku podopiecznego z daleko posuniętą demencją itp., gdy rodzina nie ma możliwości zapewnić opieki. Ta formą zatrudnienia można wdrożyć stopniowo, osoby starsze czują sie bezpiecznie wiedząc, że mają dwie opiekunki.

Stale zatrudnione opiekunki zazwyczaj nie pracują w Święta - chcą je spędzić w gronie najbliższych. Jeśli istnieje potrzeba wyszukania opiekunki na trzy dni - dołożymy wszelkich starań aby taką opiekę zapewnić.

 

Jeśli takich właśnie opiekunek Państwo poszukują, zapraszamy do kontaktu z nami, wystarczy wyslać zgłoszenie.

 

Opiekunka do osoby starszej w Warszawie zarabia średnio:

Opiekunka bez zamieszkania do osoby starszej : 10-15 zł za godzinę ( im mniejsza liczba godzin  tym wyższe oczekiwania płacowe kandydatek np. 3 h - 15 zł, 8 h ok. 10 zł ) w zależności od stanu psychofizycznego podopiecznego*

Opiekunka z  zamieszkaniem  na stałe do osoby starszej  : od 2000 zł netto*. Pracodawca zwyczajowo oferuje pokój do dyspozycji opiekunki oraz wyżywienie bez ponoszenia opłaty oraz średnio jeden weekend na wyjazd do domu. W przypadku skorzystania z naszych usług, otrzymują Państwo dodatkowo kontakt do opiekunki  na 3 / 4 dni w miesiącu,  wynagrodzenie ok. 200 - 300zł,  po prostu w ramach usługi oferujemy komleksową opiekę.

Opcja 2 opiekunek w systemie po 2 tygodnie - wynagrodzenie za 14 dni to 1200 zł. Opiekunki same ustalają między sobą grafik, można poczatkowo zatrudnić jedna osobę i stopniowo przygotować osobę starszą do zmiany.

*przy dwóch osobach(małżeństwo), chorobie Alzheimera stawka od 2200 zł.