Opiekunki Osób Starszych

Specjalizujemy się w zatrudnianiu opiekunek dla osób starszym, niepełnosprawych oraz schorowanych w Warszawie oraz w bliskich okolicach.

Nasze opiekunki zajmują się pacjentami z daleko posuniętą demencją, chorobą Alzheimera, Parkinsona, chorobami  onkologicznymi oraz po złamaniach stawu biodrowego.

 

Opiekunka dochodząca  -  opiekunka osób starszych może oferować swoją pomoc kilka razy w tygodniu na kilka godzin ( np. minimum 3 h /  2 razy w tyg) - odwiedza chorego, pomaga w codziennych czynnościach, umila czas, odpędza samotność.

Opiekunki doraźne: dyżury nocne, kilkudniowe, zastępstwa, na wakacje - nagłe, losowe sytuacje. Mamy zawsze możliwość pomóc Państwu szybko zorganizować pewną opiekę osobie starszej na czas określony. Jeśli wyjeżdżają Państwo na urlop i chcą Państwo zostawić osobę starszą w dobrych rękach - nasze opiekunki zaopiekują się podopiecznymi w wybranym przez Państwa terminie.

Opiekunkę na 24 h,  z zamieszkaniem-  opiekunka zamieszka ze swoim podopiecznym. Poza opieką pielęgnacyjną pomoże jej  w poprowadzeniu domu: zrobi zakupy, przygotuje wszystkie posiłki, posprząta, zrobi pranie. Opiekunka z zamieszkaniem przy osobie starszej będąc zawsze w pobliżu, daje poczucie bezpieczeństwa, ale także wnosi swoją pogodę ducha do domu, tworzą się bliskie, serdeczne relacje na zasadzie domownika. Odciąża rodzinę swojego podopiecznego - zajmuje się bieżącymi sprawami związanymi z prowadzeniem domu np. wizyty na poczcie, opłata rachunków, wizyty z podopiecznym u lekarza, wykupienie leków. Jest to o wiele lepsza forma opieki niż nawet najlepszy dom opieki. Opiekunkom osób starszych , które mieszkają 24 h  z podopiecznymi, oferuje się osobny pokój,  nie ponoszą kosztów wyżywienia. Wyjeżdżają na dłuższy weekend do domu (wyjeżdżają min. w piątek i wracają w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano , termin jest uzgadniany z rodziną). W takich wypadkach w ramach uiszczonej już prowizji, oferujemy opiekunkę na zastępstwo z wyłączeniem Świąt - opiekunki chcą je spędzić w gronie najbliższych.

Polecaną przez nas formą zatrudnienia na 24h jest zatrudnienia dwóch opiekunek dla osoby starszej na 24 h , w trybie pół/pół miesiąca lub miesiąc/ na miesiąc, panie pracują w systemie zmianowym. W tej opcji nie ma potrzeby zatrudniania opiekunki na weekend, idealna forma zorganizowania opieki osobie starszej  w przypadku podopiecznego z daleko posuniętą demencją itp., gdy rodzina nie ma możliwości zapewnić opieki. Ta formą zatrudnienia można wdrożyć stopniowo, osoby starsze czują się bezpiecznie wiedząc, że mają dwie opiekunki. Koszt usługi został przedstawiony poniżej. 

 

Jeśli takich właśnie opiekunek Państwo poszukują, zapraszamy do kontaktu z nami, wystarczy wysłać zgłoszenie.

 

Opiekunka do osoby starszej w Warszawie zarabia średnio:

Opiekunka bez zamieszkania do osoby starszej - 15-20 zł/h

Opiekunka z  zamieszkaniem  na stałe do osoby starszej- 2200-2500 zł/miesiąc. Pracodawca zwyczajowo oferuje pokój do dyspozycji opiekunki oraz wyżywienie bez ponoszenia opłaty oraz średnio 4 dni na wyjazd do domu. W przypadku skorzystania z naszych usług, jest możliwość otrzymania kontaktu do kandydatki na 3 / 4 dni w miesiącu (wynagrodzenie jakie otrzymuje opiekunka to 100zł/dobę). W ramach usługi oferujemy komleksową i nieprzerwaną opiekę.

Opcja 2 opiekunek w systemie zmianowym (14-15 dni) - wynagrodzenie za pół miesiąca to 1200-1400 zł. Opiekunki same ustalają między sobą grafik, można poczatkowo zatrudnić jedna osobę i stopniowo przygotować osobę starszą do zmiany.